Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jelikož se na mne pár lidí obracelo e-mailem a chteli informace, ještě dříve než jsem vytvořila tyto stránky, napsala jsem pár emailů, se stručnými informacemi - zde jsou:

 Dobrý den,Ahoj,
tak mám teď chvilku, tak si říkám, že vám napíšu ještě pár info.

Letiště:
po příletu jsme si chytili stopa do Currepie. Ale bylo to spíše štěstí.. sice se v Lonely Planet píše, že od letiště jezdí autobusy, ale to dost složité najít zastávku. Proto pokud povezete větší zavazadla je asi dobré si vzít z letiště taxi. Určitě neberte první co se vám nabídne. My kousek popošli a dostávali jsme nabídku 15E za odvoz až do Flic+Flac.
jeli jsme ale tedy stopem do Curepie a z Currepie autobusem do Quatre Borne a od tud autobusem do Flic+Flac, celé nám to trvalo asi hodinku a půl a stálo to cca 1E na osobu.
Při odletu je třeba být na letišti tak 3 h předem, jelikož všechna letadla odlétají do větších měst prakticky ve stejnou dobu a letiště je díky tomu totálně ucpané a narvané lidmi... my byli na letišti 3 h před odletem a než jsme prošli chech-in a kontroly, tak nám do odletu zbývala půl hodina. :-)

co navštívit:
Chamony - Barevná země - nebo Chamarel -tam my nebyli prý je větší, ale o to turističtější...
Gris Gris - nejjižnější útes ostrova - nádherný při západech slunce, dobře a levně tam vaří v místní restauraci na rohu.
Vanilla Crocodile Park - nedaleko Gris Gris - je to nádherná ZOO, kde chovají ohromné suchozemské želvy, které se dožívají až 150let, a mají tam i krokodýly, leguány, opičky atd.(vstup byl myslím něco okolo 250 rps)
Tamarin Falls - jsou kaskádovité vodopády u obří nádrže na vodu - 7 kaskád, je nutno najmout si průvodce, sami to netrefíte. Cesta vede místy džunglí...ale stojí za vidění... je to ale tak na půl dne...a řekla bych, že trošku náročnější díky teplu. My šli pouze 3 kaskády a pak jsme se vrátili stejnou cestou... Pokud se ale nebojíte malého dobrodružství, tak určitě stojí za návštěvu...
Grand Basin - posvátné místo uprostřed ostrova - Hinduistický chrám - zajímavé, ale zajímavější je cesta od tohoto jezera na jih k Gris Gris, jelikož vede ohromnýmy plantážemi čajovníku.
Botanická zahrada Pamplemousis - dobrá, zajímavé rostliny - vemte si repelent
Port Luis - krásné - návštěva muzea známek, a určitě vynaložte trochu úsilí a vylezte i na pevnost uprostřed města, je tam krásný výhled. Jinak jsou tam velké trhy, lepší než v Quatre Borne, kam nás všichni posílali... tam je to spíš takový secondhand.
Výlet za delfíny - my za něj dali 25E a delfíny jsme neviděli....tak nevím, jestli je to jen lákadlo na turisty...

nejlepší pláže - určitě jih - Flic+flac a níže. Nejlepší je ubytovat se ve Flicku a jezdit na motorce až za La Morne, tam jsou prázdné pláže bez turistů. Flic měl taky největší noční život jaký jsme kde na ostrově potkali...otevřené restaurace tak do 11 večer.
Jinak Trou aux Bicheshes - nad Port Lui, je též dobré, je tu krásné potápění...
Grand Bai, je malá zátoka, spíše přístaviště, shodli jsme se na tom, že tam bychom rozhodně dovolenou trávit nechtěli...
Východní pobřeží.... je obeseté pouze velkými hotelovými komplexy. Pokud by jste jeli tam, zaplatťe si určitě all inclusive, jelikož tam nebývají ani restaurace ani obchody s potravinami. Pláže jsou tu hezké, ale musí se natrefit ta správná, protože tu jsou dost často korálové útesy až u břehu.
Mahebourg - špinavé město, nezajímavé, bez možnosti koupání
Ile aux Cerfs - nádherný ostrov na východě, nejkrásnější pláže z celého ostrova - doporučuji výlet. Nejlepší je vzít si člun přímo na pláži a nekupovat lístky v kanceláři. Je ale dobré nekoupat se hned u přístavu, kde jsou všichni turisti, ale popojít za roh, kde budete mít plážičku jen pro sebe.... zavírá se v 5h odpoledne, protože je to soukromý ostrov patřící hotelu Tuersrock, proto je nutné tento ostov v 17h opustit.

Voda - my pili vodu z kohoutku a nic nám nebylo... ale to záleží na tom, jestli jste zvyklí cestovat a nebo jezdíte jen zřídka. Pokud je to ta druhá varianta, tak si vodu raději kupujte. Stojí tak 20-40rps za litr.
Voda v moři - v procinci měla tak 26 stupnů - krásná průzračná...

Toalety - ve větších městech je vždy MacDonald nebo KFC, na veřejných plážích jsou vždy záchodky - turecké ale čisté.
Počasí - my tam byli 16 dní v prosinci, pršelo 2x přes noc.... ale nad vnitrozemím to bylo zatažené pořád a vypadá to, že tam i dost často prší...

Když budete ještě potřebovat něco vědět, ráda poradím, vím jak se informace těžko schánějí... :-)
Pa J.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář